Ekskluzywne białe meble do salonu

Pytani o idealne meble salonowe, coraz rzadziej wspominamy o dość ciężkich zestawach wykonanych z drewna. Dziś stawiamy na lekkość i funkcjonalność, choć wcale nie oznacza to, że pragniemy umieszczać w salonie rozwiązania sprawiające wrażenie przypadkowych. Coraz większą popularnością cieszą się, w związku z tym, ekskluzywne białe meble do salonu. Czas więc przyjrzeć się im bliżej i zastanowić się nad ich mniej i bardziej oczywistymi zaletami.

Po pierwsze – ponadczasowość

Gdy wybieramy meble do salonu, często dążymy przede wszystkim do tego, aby były one fajne i podobały się nam w momencie zakupu. Sprawia to, że nie zastanawiamy się nad tym, jak meble te będą prezentować się za kilka lat, gdy zmieni się nasz gust oraz wytyczne wiodących projektantów wnętrz. Tymczasem nawet osoby deklarujące, że nie przejmują się trendami, często nie ukrywają tego, że myślą o wymianie mebli salonowych w tym samym momencie, gdy zaczyna się o nich mówić jako o rozwiązaniach niemodnych.

Meble białe do salonu Maximus
Meble białe do salonu Maximus

Bez względu na to, czy sami śledzimy doniesienia modowe, czy też mamy zaufanie do naszego własnego gustu, z pewnością ucieszy nas to, że białe meble są uważane za ponadczasowe. Kolorowe meble z czasem zaczynają się nudzić, a do tego nawet najładniejsze odcienie w pewnym momencie zacierają się i odbarwiają. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby odświeżyć mebel zamiast pozbywać się go, mało typowa kolorystyka sprawia jednak, że realizacja tego zadania staje się dość skomplikowana. Białe meble nie wychodzą z mody, a ich kolor doskonale radzi sobie z przeciwnościami takimi choćby, jak intensywne promienie słoneczne. Nic też nie stoi na przeszkodzie temu, aby ponownie pomalować ekskluzywne białe meble do salonu. Użycie białej farby wiąże się ze znacznie mniejszymi komplikacjami niż korzystanie z innych odcieni choćby dlatego, że jest ona zawsze dostępna w sprzedaży. Właściciele białych mebli salonowych mogą więc zająć się ich renowacją bez profesjonalnego wsparcia, nie wydając w tym celu zbyt dużych pieniędzy.

Po drugie – funkcjonalność

Nawet, jeśli meble stanowią serce salonu, nie są jedynymi elementami jego wystroju. W pewnym momencie możemy przecież zechcieć umieścić na ścianach piękne obrazy, wprowadzić dodatkowe oświetlenie i zdecydować się na zakup sprzętu RTV zwracającego na siebie uwagę także ze względu na swój niebanalny wygląd. Jeśli meble w salonie są kolorowe, każdy taki zakup musi być starannie przemyślany. Wszak kolejne odcienie mogą kontrastować ze sobą sprawiając wrażenie niedopasowanych. Gdy jednak zdecydowaliśmy się na białe meble salonowe, o żadnym ograniczeniu nie ma mowy, a my możemy decydować się na takie rozwiązania, które w największym stopniu przypadają nam do gustu.

Białe meble salonowe są też doskonałym pomysłem wtedy, gdy od samego początku planujemy wprowadzenie do tego pomieszczenia wyrazistego elementu dekoracyjnego. Niekiedy już na etapie przeprowadzki do nowego domu lub mieszkania doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w salonie stanie zabytkowa kanapa albo zestaw eleganckich foteli. Wprowadzanie kolorowych mebli jest w takiej sytuacji dość ryzykowne, tymczasem biel sprawdza się znakomicie.

Po trzecie – łatwe utrzymanie w czystości

Salon jest pomieszczeniem intensywnie użytkowanym. To właśnie w nim spotykają się domownicy i ich goście, nierzadko pojawiają się tu także dzieci i zwierzęta. Nawet najczujniejsze oko gospodarza nie uchroni mebli przed zabrudzeniami, wybierając je warto mieć więc na uwadze to, że łatwość utrzymania ich w czystości powinna być mocnym argumentem przemawiającym za zakupem poszczególnych modeli. Białe meble do eleganckiego salonu sprawdzają się pod tym względem znakomicie.

Stół do jadalni lub salonu biały z krzesłami
Stół do jadalni lub salonu biały z krzesłami

Może się wydawać, że brud nie jest nigdzie widoczny tak bardzo, jak na białych półkach, wiele osób zwraca też uwagę na to, że biel eksponuje również kurz oraz inne nieczystości. Tymczasem okazuje się, że drobne zabrudzenia wcale nie rzucają się w oczy tak bardzo, jak na ciemniejszych meblach, co sprawia, że ich codzienne mycie nie jest koniecznością nawet w przypadku tych osób, które szczególnie cenią sobie porządek. Samo czyszczenie białych mebli nie jest zresztą czynnością skomplikowaną. Nie zabiera wiele czasu i jest możliwe do przeprowadzania z wykorzystaniem detergentów, które można kupić w każdym sklepie.

Po czwarte – duży wybór

Jeśli podobają się nam białe meble do salonu, możemy mieć pewność, że ich wybór nas nie rozczaruje. W sprzedaży dostępne są przede wszystkim zestawy utrzymane w stylu minimalistycznym, okazuje się jednak, że biel jest także jednym z ulubionych kolorów tych osób, które cenią sobie klasyczne aranżację. Białe meble znajdujące się dziś w sprzedaży, są zresztą wykonane z wielu materiałów. Modne jest zarówno bielone drewno, jak i metal oraz aluminium, zachwycają też białe kompozycje metalowe zwłaszcza, jeśli metal występuje w połączeniu ze szkłem. Ciekawym rozwiązaniem są też białe meble salonowe na wysoki połysk nie tylko rozświetlające niewielkie pomieszczenie, ale również optycznie powiększające je.