Jak zrobić wianek z kwiatów

Świeże kwiaty to taki element, który zawsze prezentuje się doskonale. Możliwości jakie dają nam kwiaty są przeróżne, możemy korzystać z nich w taki sposób, by stworzyć piękne, wyróżniające się dekoracje. Funkcjonalność jaka kryje się za kwiatami to ich wielka siła. Można z nimi tworzyć piękne stylizacje. Takim świetnym dodatkiem dla kobiet będzie między innymi stworzenie wianka z kwiatów. Nie jest to jednak zadanie proste, dlatego mimo, że ten dodatek prezentuje się świetnie to wiele kobiet nie wie jak samodzielnie przygotować wianek z kwiatów. Postaramy się poniżej podać kilka informacji, podpowiedzi, dzięki którym dowiecie się jak można przygotować wianek z kwiatów.

Piękny wianek z kwiatów – jak się tym zająć

Wianek czy to z żywych kwiatów z kwiaciarni czy może wianek przygotowany z polnych kwiatów, jeśli zostanie ładnie zapleciony na pewno będzie się świetnie prezentował. Tylko właśnie pojawia się pytanie jak to zrobić, by faktycznie stworzyć wianek z samych kwiatów, bez dodatków i by się ładnie prezentował i charakteryzował się trwałością. Plecenie wianka wymaga odpowiedniej sprawności w palcach i wprawy w tym jak będzie się to robiło. Wtedy efekty będą pozytywne i wianek będzie się faktycznie dobrze prezentował.

Wianek bez dodatków – jak go wykonać

Sposób wykonania wianka, w którym będą wykorzystywane wyłącznie kwiaty zakłada wykorzystywanie takich rozwiązań, w których kwiaty będą oplatane wokół siebie łodyżkami. W tym przypadku powinno się postawić na takie kwiaty, które mają elastyczne łodyżki. Zaczyna się od dwóch kwiatów, które krzyżuje się ze sobą i łodyżkę oplata nad główną drugiego kwiatu. Tak dokładna się kolejny kwiat i oplata koronę łodyżką. Gdy uda się połączyć odpowiednią ilość kwiatów będzie można doprowadzić do połączenia dwóch końców, tak że ostatecznie w taki sposób powstanie wianek. Połączenia można dokonać łodygami, bądź zastosować do tego nić.

wianeczek

Wianek przygotowany na drucie

Druga opcja, na którą można się zdecydować to przygotowanie wianka w oparciu kawałek miękkiego drutu. Należy ten drut zmierzyć, tak by stworzyć z niego kształt koła o wielkości odpowiadającej głowie, na której wianek będzie spoczywał. Mając przygotowany taki drut będzie można rozpocząć przygotowywanie na nim wianka, przez mocowanie na drucie roślin z pomocą nici. Takie mocowanie powinno pozwalać na połączenie obok siebie kępek roślin, by całościowo otoczyć drut i stworzyć wianek, który będzie się dobrze prezentował. Do mocowania warto wykorzystać cienką nić, tak by nie rzucała się ona nadmiernie w oczy.

Stworzenie wianka z kwiatów nie musi być szczególnie zajmujące. Jeśli wykorzysta się jedną z dwóch powyższych metod przygotowanie wianka nie będzie zajmowało bardzo dużo czasu, jednocześnie jeśli ktoś ma zdolności manualne nie powinien mieć z tym większych problemów i spokojnie będzie można taki wianek stworzyć. To jaką ostatecznie estetykę będzie miał wianek jest kwestią indywidualnej decyzji, każdy kto będzie tworzył wianek może sam dobrać odpowiadające mu kwiaty.