Jak zrobić wianek z kwiatów

Świeże kwiaty to taki element, który zawsze prezentuje się doskonale. Możliwości jakie dają nam kwiaty są przeróżne, możemy korzystać z nich w taki sposób, by stworzyć piękne, wyróżniające się dekoracje. Funkcjonalność jaka kryje się za kwiatami to ich wielka siła. Można z nimi tworzyć piękne stylizacje. Takim świetnym dodatkiem dla kobiet będzie między innymi stworzenie wianka z kwiatów. Nie jest to jednak zadanie proste, dlatego mimo, że ten dodatek prezentuje się świetnie to wiele kobiet nie wie jak samodzielnie przygotować wianek z kwiatów. Postaramy się poniżej podać kilka informacji, podpowiedzi, dzięki którym dowiecie się jak można przygotować wianek z kwiatów.

Piękny wianek z kwiatów – jak się tym zająć

Wianek czy to z żywych kwiatów z kwiaciarni czy może wianek przygotowany z polnych kwiatów, jeśli zostanie ładnie zapleciony na pewno będzie się świetnie prezentował. Tylko właśnie pojawia się pytanie jak to zrobić, by faktycznie stworzyć wianek z samych kwiatów, bez dodatków i by się ładnie prezentował i charakteryzował się trwałością. Plecenie wianka wymaga odpowiedniej sprawności w palcach i wprawy w tym jak będzie się to robiło. Wtedy efekty będą pozytywne i wianek będzie się faktycznie dobrze prezentował.

Wianek bez dodatków – jak go wykonać

Sposób wykonania wianka, w którym będą wykorzystywane wyłącznie kwiaty zakłada wykorzystywanie takich rozwiązań, w których kwiaty będą oplatane wokół siebie łodyżkami. W tym przypadku powinno się postawić na takie kwiaty, które mają elastyczne łodyżki. Zaczyna się od dwóch kwiatów, które krzyżuje się ze sobą i łodyżkę oplata nad główną drugiego kwiatu. Tak dokładna się kolejny kwiat i oplata koronę łodyżką. Gdy uda się połączyć odpowiednią ilość kwiatów będzie można doprowadzić do połączenia dwóch końców, tak że ostatecznie w taki sposób powstanie wianek. Połączenia można dokonać łodygami, bądź zastosować do tego nić.

wianeczek

Wianek przygotowany na drucie

Druga opcja, na którą można się zdecydować to przygotowanie wianka w oparciu kawałek miękkiego drutu. Należy ten drut zmierzyć, tak by stworzyć z niego kształt koła o wielkości odpowiadającej głowie, na której wianek będzie spoczywał. Mając przygotowany taki drut będzie można rozpocząć przygotowywanie na nim wianka, przez mocowanie na drucie roślin z pomocą nici. Takie mocowanie powinno pozwalać na połączenie obok siebie kępek roślin, by całościowo otoczyć drut i stworzyć wianek, który będzie się dobrze prezentował. Do mocowania warto wykorzystać cienką nić, tak by nie rzucała się ona nadmiernie w oczy.

Stworzenie wianka z kwiatów nie musi być szczególnie zajmujące. Jeśli wykorzysta się jedną z dwóch powyższych metod przygotowanie wianka nie będzie zajmowało bardzo dużo czasu, jednocześnie jeśli ktoś ma zdolności manualne nie powinien mieć z tym większych problemów i spokojnie będzie można taki wianek stworzyć. To jaką ostatecznie estetykę będzie miał wianek jest kwestią indywidualnej decyzji, każdy kto będzie tworzył wianek może sam dobrać odpowiadające mu kwiaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *