Duet idealny – wanna i prysznic w jednej łazience

Pytanie o to, czy w łazience powinna zagościć kabina prysznicowa, czy też lepiej postawić w takim pomieszczeniu na wannę, należy do tych, które wzbudzają szczególnie duże kontrowersje. Zwolennicy zarówno jednego, jak i drugiego rozwiązania potrafią przedstawiać dziesiątki argumentów przemawiających za nim. Co zrobić, gdy w domu obecne są zarówno osoby kochające kąpiele w wannie, jak i branie szybkiego prysznica, a do tego samo łazienka nie jest zbyt dużym pomieszczeniem? Okazuje się, że nawet w takim przypadku nie trzeba decydować się na kompromis. Wanna i prysznic w jednej łazience to duet idealny. Z jego możliwości można korzystać na co najmniej kilka sposobów.

Po pierwsze – wanna ze szklanym parawanem

Najprostszym rozwiązaniem pozwalającym na połączenie wanny i prysznica jest wprowadzenie do łazienki klasycznej wanny a następnie – wyposażenie jej w szklany parawan. Jeśli jest on pozbawiony ramy, nie rzuca się w oczy, a jednocześnie doskonale chroni podłogę przed chlapaniem wody spod prysznica. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie nie tylko własny komfort, ale również harmonię przestrzeni i nie przepadają za żadnymi rozwiązaniami mogącymi doprowadzić do jej zaburzenia. Wanny ze szklanym parawanem sprawdzają się znakomicie przede wszystkim w otoczeniu jasnej ceramiki. Przypadną do gustu entuzjastom białych płytek oraz osobom, które cenią sobie przestronność i lekkość wnętrz.

piesek czeka na kąpiel w wannie

Po drugie – wanna z parawanem w stylu retro

Miłośnicy łazienek w stylu retro często słyszą, że ich zamiłowanie do klasyki odcina ich od wielu nowoczesnych rozwiązań. Tymczasem okazuje się, że takie przekonanie nie ma wcale wiele wspólnego ze stanem faktycznym, W łazience nawiązującej do klasyki wanna i prysznic mogą tworzyć harmonijną całość. I tu kluczem do sukcesu jest parawan. Różnica polega na tym, że wcale nie trzeba go ukrywać. Parawany mogą mieć różną formę. Najbardziej klasyczne są te wykonane z materiału. Ich minusem jest jednak to, że nie są przesadnie praktyczne. O alternatywie dla nich mówi się więc w kontekście parawanów szklanych utrzymanych w ciekawej kolorystyce, z silnie zaakcentowaną ramą.

Po trzecie – wanna wolnostojąca i prysznic

Choć wanny wolnostojące kojarzą się przede wszystkim z dużymi pokojami kąpielowymi, tak naprawdę kluczem do sukcesu jest przede wszystkim odpowiednia aranżacja wnętrza. Nawet w niewielkiej łazience wszystkie elementy można rozplanować tak, aby w sercu pomieszczenia znalazło się miejsce na wannę, a nad nią – na panel prysznicowy. Oczywiście, także w takim przypadku warto pomyśleć o obudowaniu wanny tak, aby korzystanie z natrysku nie groziło zalaniem łazienki. Lekkie obudowy z przezroczystego szkła powinny jednak bez trudu radzić sobie ze stawianym przed nimi zadaniem.

prysznic z wanną

Po czwarte – wanna narożna z prysznicem

A co w przypadku, w którym łazienka jest naprawdę mała, a tym samym umieszczenie na jej środku wanny wolnostojącej nie wchodzi w grę? W takiej sytuacji najlepszą opcją jest wykorzystanie możliwości wanny narożnej. Tą można wkomponować nawet w niewielką przestrzeń wykorzystując jej naturalne krzywizny. Wanna narożna z prysznicem ma i ten plus, że jest rozwiązaniem stosunkowo tanim. Przeważnie jej gabaryty są na tyle duże, że woda z deszczownicy nie leje się po podłodze ściekając bezpośrednio do zbiornika wanny. To spore ułatwienie zwalniające z konieczności instalowania barier zapewniających ochronę przed chlapaniem. Wanny narożne z prysznicem to zresztą rozwiązania, które są dziś dostępne w sprzedaży w coraz większym wyborze. Dostosowanie ich do potrzeb użytkowników jest więc wyjątkowo prostym zadaniem.

Artykuł napisany przy współpracy z armadesi.pl, który w swojej ofercie posiada niezbędne elementy wyposażenia łazienek, w tym baterie prysznicowe https://armadesi.pl/11-baterie-prysznicowe oraz wannowe https://armadesi.pl/10-baterie-wannowe w różnych kolorach i rodzajach. Po więcej informacji zachęcamy do odwiedzenia witryny sklepu.