Jak kupić tanie bilety lotnicze

Jeżeli wybierasz się za granicę, a kraj który chcesz odwiedzić znajduje się daleko od Twojego miejsca zamieszkania, najłatwiejszym i najszybszym środkiem transportu będzie samolot. Zastanówmy się zatem jak kupić tanie bilety lotnicze, aby podróż nie kosztowała nas majątek. Wiadomo, że wyjazd za granicę wiąże się z dodatkowymi wydatkami, a jeżeli jest to wyjazd w celach turystycznych, pieniądze jakie posiadamy będziemy chcieli przeznaczyć na zwiedzanie i dobrą zabawę. Latanie za grosze może nie jest możliwe, ale zakup taniego biletu jak najbardziej, pod warunkiem że poznamy i dostosujemy się do kilku prostych zasad.

Co to jest tryb incognito i co ma wspólnego z tanimi biletami lotniczymi?

Nie każdy wie co to jest tryb incognito. To nic innego jak sprawdzanie informacji i zaglądanie na poszczególne strony w trybie prywatnym. Wtedy strona danego serwisu nie widzi Cię jako konkretnego użytkownika z przypisanym adresem IP i nie może sprawdzić czy już kiedyś na tej stronie byłeś. W przypadku kiedy serwis wyłapie Cię jako użytkownika korzystającego z serwisu po raz kolejny, może automatycznie zaproponować Ci wyższą cenę za bilet lotniczy, jako osobie potencjalnie zainteresowanej wylotem do danego kraju.

Czy VPN jest przydatny?

Kolejnym narzędziem, dzięki któremu przeglądarka internetowa oraz system danego serwisu internetowego nie będzie mógł realnie sprawdzić skąd właściwie jesteś, jest tzw. VPN. Tłumacząc z języka angielskiego otrzymujemy hasło Wirtualna Sieć Prywatna. Dosłownie tłumacząc to narzędzie, możemy powiedzieć że dzięki niemu będziemy mogli nieco oszukać system i będąc z Krakowa, pokazać w systemie że jesteśmy np. z Turcji. W takiej sytuacji wybierając lot z Krakowa do obcego państwa, system zobaczy że jesteśmy z zupełnie innej lokalizacji i nie naliczy nam wysokich kosztów związanych z obłożeniem na podróże zagraniczne z Twojego kraju.

Sezon turystyczny to nie jest dobry czas na tanie bilety lotnicze

Jeżeli naprawdę chcemy zaoszczędzić na biletach lotniczych, powinniśmy odłożyć naszą wycieczkę zagraniczną na później i wyjechać po za sezonem. Wtedy bilety lotnicze są o wiele tańsze, a wiąże się to ze zmniejszoną ilością zainteresowanych osób i mniejszą sprzedażą biletów przez linie lotnicze. Wtedy z pewnością z automatu otrzymamy korzystną ofertę cenową na bilety lotnicze.

Tanie linie lotnicze

Nie wybieraj najdroższych linii lotniczych z pierwszą klasą. Najlepszym i najtańszym powietrznym środkiem transportu są tanie linie lotnicze. Tutaj mamy gwarancję że bilety będą o wiele tańsze niż u konkurencji, a komfort lotu nie wiele będzie odbiegał od droższej opcji.

Kup bilety na wiele miesięcy przed wylotem

Kolejnym dobrym sposobem na zakup tanich biletów lotniczych, jest zarezerwowanie miejsc w samolocie na wiele miesięcy przed wylotem. Taką operację możemy wykonać tylko wtedy, kiedy mamy 100% pewność, że nasze plany co do wyjazdu się nie zmienią. Jest to gwarancja niskiej ceny i satysfakcjonującego wylotu do obcego kraju.

zamawianie_biletow_lotniczych

Weekend to zły czas na szukanie biletów lotniczych

Wydawałoby się, że to nie ma znaczenia kiedy poszukujemy i chcemy zakupić bilety lotnicze na wyjazd. Systemy internetowe są nastawione na obłożenie zakupowe w weekend, dlatego często ustawione są wyższe ceny za bilety lotnicze. Jeżeli chcemy kupić tanie bilety lotnicze, spróbujmy poszukać lotu w poniedziałek, być może cena za bilet będzie się znacznie różniła od tej dostępnej jeszcze dzień wcześniej.

Korzystaj z dostępnych zniżek

Jeżeli jesteśmy zarejestrowani i logujemy się w jednym serwisie sprzedającym bilety lotnicze, możemy skorzystać ze zniżek za długotrwałe uczestnictwo i częste korzystanie z usług. W tym celu warto zapisać się do newsletteru, dzięki któremu na bieżąco będziemy informowani mailowo o wszystkich promocjach i zniżkach w tym serwisie. Oczywiście możemy mieć konta w wielu serwisach sprzedających bilety lotnicze. Im więcej newsletterów będzie nam przychodziło na adres mail, tym więcej ofert będziemy mieli do wyboru.

Jest wiele sposobów, aby zaopatrzyć się w tanie bilety lotnicze. Warto zapoznać się z powyższymi zasadami i cieszyć się tańszymi biletami i wyjątkowym wypoczynkiem w obcym kraju.